Kolejne zapewnienia, których dotrzymamy

2019.02.27

Prawo i Sprawiedliwość w sobotę 23 lutego br., podczas konwencji przedstawiło nowe propozycje polityki nazwane "Piątką PiS”. -Nasz program, który został przedstawiony, to program na najbliższe miesiące i lata. Stoi on na fundamencie wiarygodności - mówił podczas konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki.

Szanowni Państwo, biorąc pod uwagę, że jako rząd Zjednoczonej Prawicy i jako politycy PiS, od wygranych wyborów parlamentarnych w 2015 roku skutecznie i sukcesywnie realizujemy nasze obietnice wyborcze, można śmiało powiedzieć, że słowa premiera nie są czczym gadaniem. To konkretne propozycje, które dołączą do tych już zrealizowanych, którymi jest m. in. „Piątka Morawieckiego” i które w zasadniczy sposób przyczynią się do poprawy życia Polaków. Obniżyliśmy każdy istotny podatek - CIT dla małych i średnich firm, akcyzowy, VAT. Chcemy służyć Polskim rodzinom. My obiecujemy i te obietnice realizujemy. Nasz program jest realny do sfinansowania w oparciu o rozwój podatkowy oraz zmniejszanie kosztów administracji. Uszczelniliśmy system podatkowy, tak iż miliardy złotych nie trafiają do kieszeni tych, którzy wykorzystywali luki i omijali prawo, ale zasilają budżety domowe Polaków.

#NowaPiątkaPiS, to 500+ na pierwsze dziecko od 1 lipca 2019 roku, "trzynasta" emerytura dla każdego emeryta w wysokości 1 100 zł, przywracanie połączeń między powiatami i gminami, zerowa stawka PIT-37 dla młodych do 26. roku życia oraz obniżenie kosztów pracy. Cytując słowa Wicepremier Beata Szydło, mogę śmiało powiedzieć, że udowodniliśmy, że nie rzucamy słów na wiatr. Wszystko, co robimy, robimy dla Polek i Polaków. To oczekiwania naszych rodaków stały się podstawą naszego programu. Kolejne realizowane obietnice stają się symbolem, że można rządzić mądrze, gospodarnie z troską o Ojczyznę. Symbolem tej mądrej i odpowiedzialnej polityki jest program "Rodzina 500+". Potwierdzają to nie tylko odczucia Polaków ale i cała gospodarka. Wzrost gospodarczy Polski jest nie tylko jednym z najwyższych w Europie, ale i na świecie.  Jest jedyną w Polsce formacją polityczną, która nie tylko realizacje obietnice wyborczych z kampami wyborczych, ale stawia sobie nowe cele i dąży do ich realizacji. To realna zmiana sytuacji społeczno - ekonomicznej w Polsce, to impulsy do tego by Ojczyzna się rozwijała, a jej obywatelom żyło bezpiecznie i dostatnio.

Wierzę głęboko, że nasze działania i podejmowane reformy zmobilizują działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy do aktywności. Szanowni Państwo, ten ten rok jest kluczowy z punktu widzenia dalszego kierunku rozwoju naszego kraju. Już za chwilę wszyscy będziemy decydować, o rozkładzie sił politycznych nie tylko w Polsce ale także w Europie. Wierzę, że nasze dotychczasowe dokonania przełożą się na poparcie przy uranach wyborczych.

Pozwolą Państwo, że na koniec zacytuję prezesa Jarosława Kaczyńskiego: -Kampania wyborcza 2019 będzie w dwóch turach. Każda z nich jest ważna. Stawką jest Polska i jej przyszłość. Polska dla wszystkich, czy Polska dla niektórych? - to pytanie ma wiele aspektów, a najważniejsze są dwa: równość i wolność.

Piotr Olszówka
poseł na Sejm RP
Prawo i Sprawiedliwość

Biura poselskie

Biłgoraj

ul. Kościuszki 86
23-400 Biłgoraj

Czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach 9.00 - 16.00

tel. 84 627 37 27
e-mail: biuroolszowka@gmail.com

Filia w Tomaszowie Lubelskim

ul. Rynek 3/2a
22-600 Tomaszów Lubelski

Czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.30 - 16.30

e-mail: biuroolszowka.tomaszow@gmail.com

Bezpłatne porady prawne

Porady prawne są prowadzone w biurze w Biłgoraju co drugi czwartek od godziny 10.00. Zapisy pod numerem 84 627 37 27 lub osobiście w biurze przy ulicy Kościuszki 86.

Serdecznie zapraszam.
Z poważaniem,
Piotr Olszówka
Poseł na Sejm RP

©2020 Piotr Olszówka, projekt i wykonanie Net Partners